3B Sanal İşaret Dili Avatarı Yükleniyor


Ayarlar
Arkaplan Rengi:
Avatar Tişört:
Avatar Saç:
Avatar Pantolon:
Arayüz Butonlar:
Avatar Değiştir:
Bilgilendirme ve Yardım

TİD3B - Türk İşaret Dili 3 Boyutlu Avatarı

TİD3B yazılan Türkçe metinleri işaret diline dönüştürür. Hem web üzerinden hem de Android mobil uygulama üzerinden kullanılabilir. TİD3B Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu Türk İşaret Dili sözlüğünü temel alarak oluşturulmuştur. Metinlerin işaret diline dönüştürülmesinde hatalı çeviriler yapabilmektedir, bu sebeple insan hayatını etkileyecek, mali yükümlülükler getirecek ve benzeri riskli noktalarda kullanılmaması önerilmektedir.

Nasıl Kullanılır

Metin alanına bir kelime veya cümle yazın ve Çeviri Yap butonuna tıklayın veya klavyeden Enter tuşuna basın. Yazarken imla kurallarına dikkat ediniz. Avatar hatalı yazılmış veya kendi sözlüğünde bulunmayan kelimeleri parmak alfabesi kullanarak çevirir.

Ayar Butonları

Kamera simgesinin açtığı kamera açılarından birini seçerek karaktere farklı açılardan bakabilirsiniz. Artı butonlu büyüteçe tıklayarak karaktere 5 birim yaklaşabilir ve uzaklaşabilirsiniz. Kronometre simgesine tıklayarak çeviri hızını 3 birim hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz. Çark simgesine tıklayarak karakteri ve arkaplan renklerini değiştirebilirsiniz.
 
Kamera butonunu kullanarak, el duruşlarını daha iyi anlayabilmek için farklı bakış açılarını kulanabilirsiniz.
 
Yakınlaştırma butonuna tıklayarak, çevirilere daha yakından bakabilirsiniz. Mobil cihazınızda parmaklarınızı kullanarak da ekrana yaklaşıp uzaklaşabilirsiniz.
 
Hız butonuna tıklayarak çeviriyi farklı hızlarda izleyebilirsiniz. Cihaz özelliği düşük olan tarayıcılarda bu buton gözükmeyebilir.


 
Ayarlar butonu renk ayarlarının bulunduğu pencereyi açar. Pencerede arkaplan, butonlar ve avatarın renklerini rahat edeceğiniz tonlara ayarlayabilirsiniz. Renklere yönelik tercihleriniz kullandığınız tarayıcıda otomatik kaydedilir. Uygulamayı aynı tarayıcı ile açtığınızda önceden seçmiş olduğunuz renkler otomatik olarak uygulanmış olacaktır. Sıfırla butonlarına bastığınızda renk tercihleriniz silinir.
 

Bir Sorun Yaşadığınızda

Bir problem yaşadığınızda öncelikle sayfaya tekrardan yenilemeyi deneyiniz. Problem devam ederse lütfen iletisim@tid3b.com adresi üzerinden bizi bilgilendiriniz. Uygulama geliştiricileri, yayınlar ve detaylı bilgi için tid3b.com adresini ziyaret ediniz.